• روز و
  • ساعت و
  • دقیقه و
  • ثانیه
  • تا کنکور مونده!
ورود/ ثبت نام

کنترل شرایط در دوران کنکور

کنترل شرایط در دوران کنکور

خیلی از دوستان در رابطه با کنترل شرایط در دوران کنکور سوال می پرسند، اینکه چگونه می تونن با استرس و تنش های این دوران مقابله کنند؟ دکتر رضایی در گروه آموزشی مغزک در ادامه راهکار هایی رو نشون میدن. اجازه نده شرایط تورو کنترل کنن، تو شرایط رو کنترل کن.

یک دانش آموز موفق، روی این قضیه خیلی خوب کار میکنه که اجازه نده هر چیزی روش تاثیر بذاره و به اصطلاح کنترلش کنه! این ویژگی توی مسیر خیلی خیلی بهش کمک میکنه.هر داوطلبی یا دانش آموزی که به دنبال موفقیت در کنکور هست باید این ویژگی رو درون خودش پرورش بده، اما چطور این معارت رو پرورش بدیم؟با تمرین کردن! سعی کن هرموقع مه توی این شرایط قرار میگیری، خودت رو بسنجی و ببینی کجای کاری؟ برای مثال، شرایطی پیش میاد که مهمون دارید و همه بهت اصرار میکنن که توی جمع باشی.

توی این شرایط تمرین کن، اجازه نده شرایط تورو کنترل کنن بلکه‌تو شرایط رو توی دست خودت بگیر و همه چیز رو طبق هدفت انتخاب کن.اینطور کم کم این ویژگی درونت شکل میگیره که هیچ چیزی نمیتونه جلوی تورو بگیره و مانع رسیدن به هدفت بشه، هر شرایطی که پیش بیاد تو یاد گرفتی که کار خودت رو بکنی و اجازه ندی هیچ چیزی روت تاثیر بذاره. اگر به این مرحله رسیدی، بدون رسیدن به هدفت حتمیه!

کنترل شرایط در دوران کنکور

سختی ها دائمی نیستن!

رفیق اینو یادت باشه، یه روزی میرسه که تو فقط میشینی و نتیجه ی تمام زحمتها و سختیایی که کشیدی رو تماشا میکنی!

اولیش میتونه روز اعلام نتایج امتحانات یا نتیجه ی کنکورت باشه. اون لحظه اونقدر خوشحالی که تمام خستگی مسیر از تنت بیرون میره.

اینقدر به خودت افتخار میکنی که خودت رو نباختی که هزاران برابر ارزشش رو داره که سختی های مسیر رو به خاطر همین لحظه های شیرینی که در انتطارتن به جون بخری.

پیچوندن کارها ممنوع!

رفیق یکی از اصلی ترین ویژگی هایی که رتبه برتر ها و افراد موفق دارن، پیگیر بودنشونه!

اونها یاد گرفتن که با رها کردن و به اصطلاح پیچوندن کارها به هیچ جایی نمیرسن، بلکه دارن با اتلاف وقت خودشون، زندگیشون رو نابود میکنن!

چون میدونن که هر مهارتی رو اگر کامل یاد نگیرن، نمیتونن به واسطه ی اون به موفقیت برسن. از قدیم گفتن: کار نیکو کردن از پر کردن است.

پس از همین الان شروع کن و این عادت به پیچوندن کارها رو از خودت دور کن،میتونی از اینجا شروع کنی که هر جایی از درسها که برات سوال پیش اومد تا با پرسیدن و یادگرفتنش رفعش نکردی رهاش نکنی.

رویاهات رو دنبال کن!

دوست خوبم، یادت باشه که تو فقط یک بار زندگی میکنی، و این یک بار هم هیچکسی جز خودت قرار نیست زندگیتو بسازه! فقط و فقط خودت مسئول زندگیتی.

اگر رویاهات رو دنبال نکنی و برای رسیدن بهشون تلاش نکنی، تا آخر عمرت پشیمونی و حسرت همراهته و باید این رویاها زیر خاک دفن بشن.

اما این تصمیم توئه، که برای رویاهات بجنگی و بهشون برسی، یا اینکه اونها رو رویا نگهداری و دفنشون کنی!به ده سال بعدت فکر کن: دوست داری وقتی که دوستات رو میبینی بهشون بگی من رویاهام رو دنبال نکردم، به جاشتوی فای مجازی خیلی فعال بودم، استوری های همه رو میدیدم و از زندگی همه خبر دارم! یا اینکه بهشون بگی صبح ها زود از خواب بیدار شدم و برای رسیدن به رویاهام تلاش کردم و الان به هدفم رسیدم؟!

بهترین «خودت» باش

یکی از عوامل استرس تو مقایسه ی خودت با دیگرانه. این کار از پایه غلطه چون دیگران شرایط تو رو ندارن! مثل این میمونه که رنگ زرد رو با رنگ بنفش مقایسه کنی!پس سعی کن همیشه بهترین خودت باشی، اما چطوری؟ هر روز خودت رو با دیروز خودت مقایسه کن. عملکردت رو درطول هر روز بسنج و فردا سعی کن از دیروزت بهتر باشی!اینطور میتونی بهترین خودت باشی.