ورود/ ثبت نام

چگونه درس بخوانیم تا در کنکور موفق شویم؟

چگونه درس بخوانیم تا در کنکور موفق شویم؟: موفقیت در کنکور برای تمامی دانش آموزان و داوطلبان از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو داوطلبان در تلاشند. تا بهترین روش های درس خواندن. را به کار بگیرند. تا بتوانند از این آزمون سرنوشت ساز سربلند بیرون بیایند. از این رو ممکن است روش های مختلف و عجیبی مانند حبس کردن خود در کتابخانه و … را نیز امتحان کرده باشند.

اما باید بدانید. که مطالعه در ساعات کم اما با دقت و تمرکز بالا. تاثیر دو چندانی نسبت به درس خواندن. در زمان های طولانی و پشت سر هم دارد. از این رو اگر قصد موفقیت در کنکور را دارید، توصیه میکنیم با انواع روش های موفقیت در کنکور آشنا شوید و بهترین و مناسب ترین روش را انتخاب کنید. در ادامه شما را با چند روش. اصولی درس خواندن. برای موفقیت در کنکور آشنا میکنیم:

چگونه درس بخوانیم تا در کنکور موفق شویم؟

چگونه درس بخوانیم تا در کنکور موفق شویم؟

اصلی ترین موارد تاثیرگذار برای موفقیت در کنکور سراسری

چگونه درس بخوانیم تا در کنکور موفق شویم؟

به طور کل موفقیت در کنکور سراسری، در سه مرحله انجام میگیرد. که در ادامه به بررسی راه روش های موجود در هر یک از مراحل میپردازیم:

مرحله اول : قبل از شروع به مطالعه

1- برنامه ریزی و تعیین هدف: اولین و مهم ترین قدم برای داشتن مطالعه ای اثر بخش ، برنامه ریزی می باشد که باید مطابق با هدف شما تعیین شود. انجام برنامه ریزی نیازمند رعایت اصول و مواردی می باشد. بنابراین توصیه میکنیم اگر دانش مرتبط با اینکار را ندارید به مشاوره های تخصصی کنکور مراجعه کنید. درس خواندن. طبق برنامه ریزی، استرس و اضطراب شما از بابت کمبود وقت را کاهش میدهد.و منجر به تقویت و افزایش اعتماد به نفستان میشود.

2- مختصر و مفید درس خواندن را بیاموزید: ممکن است. بسیاری از افراد تصور کنند.که خواندن. منابع درسی متعدد و زیاد برای کنکور به موفقیت آن ها کمک میکند. اما باید بدانید اینکار اشتباه می باشد. توصیه میکنیم در سال کنکور بهترین و مفید ترین منابع درسی را انتخاب و مطالعه کنید. و سپس به مرور مطالب. درسی. خوانده شده. بپردازید. اینکار کمک میکند قادر باشید به سوالات بیشتری در رابطه با آن درس پاسخ دهید.(چگونه درس بخوانیم تا در کنکور موفق شویم؟)

3-ذهن و بدن خود را آماده کنید: برای اینکه بتوانید. مطالعه مفید و موثری داشته باشید. باید خود را از نظر بدنی در شرایط خوبی قرار دهید. بنابراین توصیه میکنیم در این سال ورزش کردن را آغاز کنید که هم به تقویت قوای بدنی شما کمک میکند و هم در کاهش استرس و اضطرابتان موثر است.

مرحله دوم: در زمان مطالعه و درس خواندن

1-استفاده کردن از تکنیک ها و ابزارهای موجود برای مطالعه: تکنیک هایی مانند خلاصه نویسی، یادداشت برداری و … به یادگیری بهتر مطالب و انتقال آن ها به حافظه بلند مدت کمک خواهد کرد. باید بدانید که جمع آوری.حجم زیادی.از مطالب و خواندن. آن ها در موفقیت تاثیر چندانی ندارد. بنابراین تا حد امکان تمام مطالب را خلاصه کنید و در بازه های زمانی مشخص مرور کنید.(چگونه درس بخوانیم تا در کنکور موفق شویم؟)

2- نمونه سوال و تست های سال های قبل را مطالعه کنید: حل کردن نمونه سوالات و تست های کنکور سال گذشته کمک میکند تا شما با نحوه طراحی سوالات کنکور آشنا شوید. البته توصیه میکنیم انجام اینکار را به دو یا سه ماه مانده به کنکور موکول کنید. چرا که اگر زودتر از موعود به سراغ این سوالات بروید منجر میشود توانایی حل کردن سوالات را نداشته باشید و در نتیجه منجر به کاهش اعتماد به نفس شما خواهد شد.

3-هر چند وقت یکبار در آزمون های آزمایشی شرکت کنید: از دیگر مواردی ک به موفقیت در کنکور کمک میکند، شرکت در آزمون های آزمایشی در فواصل زمانی معین می باشد. این آزمون ها در شرایط مشابهی با کنکور سراسری برگذار میشود و کمک میکنند تا بتوانید طبق برنامه ریزی درس بخوانید و با نقاط قوت و ضعفتان آشنا شوید. و سپس تلاش خود بر بهبود نقاط ضعف بگذارید.

چگونه درس بخوانیم تا در کنکور موفق شویم؟

چگونه درس بخوانیم تا در کنکور موفق شویم؟

مرحله سوم: یادگیری تکنیک ها و مهارت های کنکوری

1- تکنیک حذف گزینه: یکی از مهارت های اساسی در جلسات کنکور، تکنیک حذف گزینه می باشد. بی شک برای بسیاری از داوطلبان اتفاق می افتاد، که پاسخ یک تست را ندانند و یا از دانسته خود مطمئن نباشند. در این مواقع توصیه میشود. گزینه ای که فکر میکنید. درست است را کنار گذاشته. و به بررسی سایر گزینه ها بپردازید.تا مطمئن شوید با پاسخ سوال همخوانی دارد یا خیر. از انتخاب یک گزینه به صورت شانسی خودداری کنید.(چگونه درس بخوانیم تا در کنکور موفق شویم؟)

2-تجسم جلسه کنکور: برای اینکه با قرار گرفتن در جلسه کنکور غافلگیر نشوید، توصیه میکنیم جنبه های مختلف روز و مکان آزمون را در ذهن خود تجسم کنید. همانطور که میدانید زمان شما در این جلسه محدود است بنابراین از زمانی که در اختیار دارید، نهایت استفاد را ببرید. علاوه بر این تجسم جلسه کنکور و حضورتان در این جلسه تا حد زیادی ترس شما را کاهش خواهد داد.

3- مهارت تند خوانی را بیاموزید: دانستن تکنیک تند خوانی را میتوان یکی از مهارت های مفید و موثر در قبولی در کنکور دانست. برخورداری از این مهارت تا حد زیادی زمان مورد نیاز برای مطالعه را کاهش میدهد و قدرت درک و فهم شما را افزایش خواهد داد. بنابراین شما در مدت زمان کمتر، بیشترین بازدهی را دارید.

4-تمرین زیاد و مکرر: مهم ترین ابزاری که هر داوطلب کنکوری در اختیار دارد، تمرین کردن است. تمرین زیاد و مکرر منجر میشود تا نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید و کمک میکند تا با برنامه ریزی دقیق و مناسب در جهت بهبود این نقاط ضعف تلاش کنید.

سخن پایانی

در این مقاله شما. را با نکات طلایی که برای درس خواندن. در کنکور ، آشنا کردیم. یادگیری این نکات کمک میکند تا شما به اهداف خود برای قبولی در آزمون سراسری نزدیک و نزدیک تر شوید.اما با این حال این نکته را در نظر داشته باشید که شرکت در آموزشگاه های کنکور و بهره مندی از خدمات ویژه آن ها مانند پانسیون مطالعاتی، اردوهای نوروزی، مشاوره های حرفه ای و …. نیز در موفقیت شما اثرگذار خواهد بود. اگر برای خود و آینده خود ارزش و اهمیت قائل هستید، توصیه میکنیم با یادگیری این نکات در جهت موفقیت در آزمون سراسری تلاش کنید.(چگونه درس بخوانیم تا در کنکور موفق شویم؟)

چگونه درس بخوانیم تا در کنکور موفق شویم؟

چگونه درس بخوانیم تا در کنکور موفق شویم؟