ورود/ ثبت نام

پانسیون مطالعاتی (پانسیون کنکور)

پانسیون مطالعاتی (پانسیون کنکور) یا Study Boarding در حقیقت نوعی از کتابخانه های خصوصی است که دارای طراحی خاص و منحصر به فردی برای مطالعه است. در حقیقت فضای پانسیون های مطالعاتی به گونه ای در نظر گرفته می شود که شرایط و محیط را برای داوطلبان کنکور در بهترین راه ممکن فراهم سازد.

چرا پانسیون مطالعاتی؟

با پیشرفت علم و تکنولوژی و تبدیل خانه های شخصی به آپارتمان های کوچک، امروزه فضای آموزشی منازل آماده مطالعه مناسب نیستند. وجود عواملی مثل موبایل، لب تاب، کامپیوتر، تلویزیون و رفت آمد های مکرر داخل منازل باعث سلب آرامش لازم برای مطالعه میشود.

همچنین با افزایش جمعیت، کتابخانه ها  در اکثر مواقع سال مخصوصا ماه های نزدیک به کنکور توانایی پذیرش دانش آموزان را ندارند و این شلوغی باعث عدم توانایی در نظارت بر نظم و سکوت و در نتیجه بر هم خوردن آرامش داوطلبان در اکثر کتابخانه ها شده است.

پانسیون مطالعاتی علاوه بر رفع مشکلات بالا و فراهم آوردن شرایطی با آرامش کامل برای مطالعه، امکانات دیگری را در اختیار داوطلبان عزیز قرار میدهد تا کیفیت مطالعه بیش از پیش بالاتر رود و داوطلبان عزیز بتوانند مسیر موفقیت را سریعتر طی کنند.

فرم ثبت نام پانسیون

در ادامه به بررسی تمامی امکانات پانسیون مطالعاتی میپردازیم:

چون محیط کاملا اختصاصی و ایده آل و سازماندهی شده هم از لحاظ فیزیکی و هم روانی برای مطالعه است. به خاطر سکوت و آرامش که در محیط پانسیون حاکم است این امر از لحاظ فیزیولوژیکی باعث کاهش سطح کورتیزول و آدرنالین خون میشود.

فضای ایده آل و استاندارد پانسیون باعث کاهش استرس می شود. طبق تحقیقات ساعتهای حضور در محیطی آرام همراه با سکوت تنش موجود در مغز و بدن را التیام می دهد و سبب تغییرات فشار خون و گردش بهتر خون در مغز می شود.

ویژگی‌های پانسیون مطالعاتی (پانسیون کنکور)

هدف پانسیون مطالعاتی افزایش راندمان مطالعاتی دانش‌آموزان یا دانشجویان است، این فضا امکانات رفاهی و امنیتی خوبی دارد؛ به طور مثال صندلی‌هایی که در پانسیون مطالعاتی استفاده می‌شوند از جنس صندلی‌های ارگونومیک‌اند، راحت و بزرگ و انعطاف‌پذیرند، پایه‌های کنفرانسی و پشتی بلندی دارند و از پارچه‌های ضد تعریق در ساخت آن‌ها استفاده‌شده است تا فرد بتواند ساعت‌های طولانی بدون عارضه روی صندلی بنشیند.

همچنین جهت افزایش کارایی مطالعه دانش‌آموزان، اتاق پانسیون به لحاظ تهویه هوا و لوازم سرمایش و گرمایشی بسیار مجهز است تا در تمام فصول سال با وضعیت‌های جوی گوناگون، محیطی دلپذیر و مطبوع برای مطالعه دانش‌آموزان و کنکوری‌ها فراهم باشد و آن‌ها همواره بتوانند با لباس‌های راحت، بدون مشکل مطالعه نمایند.

پانسیون کنکور

پانسیون کنکور

اهمیت امنیت در پانسیون (پانسیون کنکور)

امنیت در پانسیون مطالعاتی دخترانه اهمیت بالایی دارد. این فضا باید امن باشد و در معرض دید نباشد تا دانش‌آموزان بتوانند، مانند منزل، با لباس‌های راحت درس بخوانند. مطالعه با لباس‌های رسمی و حجاب برای ساعت‌های طولانی، آن‌هم حدود یک سال، بسیار طاقت‌فرساست و راندمان را کاهش می‌دهد. از دیگر مزایای پانسیون حضور سرپرستان مجرب، بانشاط و مهربان است که در تمام ساعت‌های مطالعه دانش‌آموزان در پانسیون مطالعاتی (از ابتدای صبح تا انتهای شب) بر آن‌ها نظارت دارند.

نظارت بر شروع و پایان به‌موقع ساعت‌های مطالعه، اعلام زنگ‌های استراحت، نشستن به‌موقع داوطلبان، رعایت نظم و سکوت در ساعت‌های مطالعاتی، نظارت بر مطالعه دانش‌آموزان، توجه به نخوابیدن یا ازحال‌ نرفتن داوطلبان به دلایل مختلف ازجمله خستگی، افت قند، فشار و… از وظایف سرپرستان پانسیون مطالعاتی است. این سرپرستان با دادن انرژی مثبت و روحیه به داوطلب، او را درگذر از موانع روحی همراهی می‌کنند.

مسلما می دانید که برای رسیدن به موفقیت در کنکور به عنوان یکی از مهمترین مراحل تحصیلی و زندگی فردی، باید به رعایت اصول خاصی بپردازید. دقت و آرامش محیط در حین مطالعه یکی از مهمترین نکاتی است که باید در زمان درس خواندن برای کنکور به آن اهمیت بدهید. البته در این میان نباید از اهمیت مشاوره تحصیلی کنکور غافل باشید.

پانسیون های مطالعاتی دقیقا محیط هایی هستند که چنین امکانی را با شرایطی ویژه برای شما فراهم می کنند. اما شاید بپرسید که پانسیون مطالعاتی و کتابخانه های عمومی چه تفاوتی دارند؟

پانسیون مطالعاتی یک سالن مطالعه مجهز و استاندارد

پانسیون کنکور: سالن مطالعه اصلی‌ترین بخش یک پانسون مطالعاتی است. فضایی مانند کتابخانه برای مطالعه و درس خواندن در سکوت.

اینجا هم مانند کتابخانه تعدادی میز و صندلی چیده شده است. هر چه تعداد این میزها کمتر و با مساحت کلی سالن متناسب باشد شما در هنگام مطالعه فضای خصوصی تری خواهید داشت.

رعایت استاندارد در ابعاد میزها و صندلی‌های ارگونومیک از مهمترین مسائلی است که یک پانسیون مطالعاتی باید به آن توجه کند.

برخی سالن‌های مطالعه از نور طبیعی و چشم انداز دلپذیری برخوردار هستند. مثل بخش‌هایی از سرای مطالعه سمر که طرفداران زیادی هم دارد. اما به هر حال یک سالن مطالعه مجهز باید نورپردازی مناسب و نور نقطه‌ای قابل تنظیم برای هر میز را در نظر بگیرد.

پانسیون مطالعاتی

پانسیون مطالعاتی

محلی برای درس خواندن گروهی در پانسیون مطالعاتی (پانسیون کنکور)

بسیاری از دانش آموزان ترجیح میدهند بعضی دروس را با دوست خود بخوانند یا بلند خوانی کنند که بطور طبیعی در سالن اصلی مطالعه امکان این کار وجود ندارد؛ بسیار مناسب است که پانسیون مطالعاتی مکانی برای درس خواندن‌های دو سه نفره و احتمالاً رفع اشکال و بحث بر سر موضوعات درسی داشته باشد تا دانش آموزان بتواند گاهی اوقات در قالب گروه‌هایی کوچک مطالعه کنند.

پانسیون مطالعاتی تحصیلی ویژه دانش آموزان مقطع دبیرستان

پانسیون مطالعاتی یا study boarding در واقع یک کتابخانه خصوصی می باشد. فضای پانسیون به گونه ای طراحی شده که باعث افزایش راندمان مطالعاتی دانش‌آموزان می شود که متاسفانه این شرایط در خانه و کتابخانه های عمومی فراهم نمی باشد.

در خانه به دلیل داشتن حواس پرتی هایی نظیر (موبایل، تلویزیون،تبلت، اینترنت، وب گردی، موسیقی و…)، تکراری بودن محیط مطالعه و فضای راحتی که هر روز دانش آموز در آن شرایط قرار می گیرد، نداشتن فضای لازم برای تمرکز و جدی نبودن حین مطالعه، عوامل بیرونی غیر قابل کنترل مثل رفت و آمدهای خانوادگی، راحتی بیش حد و عدم کنترل ساعت مطالعه، خواب، استراحت و غذا خوردن باعث پایین آمدن انگیزه دانش آموزان می شود و همچنین باعث محدود شدن دیگراعضای خانواده برای ایجاد محیط مناسب برای دانش آموز می شود.

پانسیون مطالعه

پانسیون مطالعه

از مزایای دیگر محیط آرام موجود در پانسیون مطالعاتی می‌توان به:

  1. وجود محیط آرام و خالی از تنش و سرو صدا به تعادل فشار خون در تمام زمان مطالعه اشاره کرد.
  2. فراهم بودن محیط آرام سبب تنظیم مناسب هورمون و ارتباط سیستم های مرتبط با هورمون بدن میشود.
  3. پانسیون‌مطالعاتی منجر به افزایش تمرکز و خلاقیت می‌شود.
  4. کم بودن مشکلات روزانه و برنامه‌ریزی در کمال آرامش و اصولی به دانش آموزان جهت خواب راحت شب کمک شایانی می‌کند.

محیط پانسیون باعث رشد سلولهای جدید مغزی می شود تحقیقات نشان داده که دو ساعت مطالعه در محیط آرام و اختصاصی و پانسیون می‌تواند سلول‌های جدید در ناحیه هیپوکامپ ایجاد کند که این ناحیه از مغز با یادگیری به یاد آوردن و احساسات مرتبط است.

از دیگر مزایای پانسیون وجود یک مکان اختصاصی برای هر شخص است. میز مناسب جهت قراردادن وسایل مورد نیاز مطالعه کشو برای قرارداد اقلام که که اینها در افزایش کارایی مطالعه موثر می باشد.

هزینه های پانسیون مطالعاتی سامان بر اساس خصوصی بودن کتابخانه و فضای اشتراکی مطالعه برآورد می شود و بر اساس قوانین سختگیرانه ای که در آن حاکم است اغلب فضایی خاص و مختص مطالعه و تمرکز روی کار و مطالعه را برای دانش آموزان و دانشجویان فراهم نموده است.

هزینه‌ اجاره‌ی میزمطالعه و استفاده از خدماتِ پانسیون مطالعاتی مغزک به صورت ماهانه و پیش پرداخت می‌باشد که با توجه به مدت زمان حضور و  نوع ثبت نام شما دریافت خواهد شد.

انتخاب بهترین پانسیون برای کنکوری ها (پانسیون کنکور)

پانسیون کنکور: همان‌طور که در بالا بیان شد، انتخاب بهترین پانسیون برای کنکوری ها از اهمیت بالایی برخوردار است. اینکه بتوانید در محیطی آرام و با حداکثر تمرکز یادگیری خود را افزایش داده و در مسیر برنامه ریزی درست مطالعاتی پیش بروید، نشان از آن دارد که انتخاب خود را به خوبی انجام داده اید.

ما به درستی می دانیم که داوطلبانی که در کنکور با عدم موفقیت روبرو می شوند، محیط مناسبی برای درس خواندن نداشته‌اند. امروزه والدین به سختی می توانند محیط یادگیری مناسبی را در خانه ایجاد کنند؛ یک اتاق جداگانه خصوصی، فضایی آرامش بخش و داشتن مشاوره و برنامه ریزی درست، دغدغه اغلب دانش آموزان کنکوری است. پیش از ادامه مطلب توصیه می کنیم در بررسی اردو نوروز هم با ما همراه باشید

مؤسسه فرهنگی هنری مغزک با ایجاد فضای مطالعاتیِ اصولی دقیقاً پلی به سوی اهداف شما است. با توجه به شرایط پانسیون مطالعاتی، ما به داوطلبان کنکور این نوید را می دهیم که با وجود انگیزه دائمی شما در طول زمان های قبل از کنکور، موفقیت امری تضمین شده خواهد بود.

پانسیون کنکور

پانسیون کنکور

ویژگی‌های پانسیون مطالعاتی به شرح زیر است:

پانسیون مطالعاتی دخترانه (پانسیون کنکور)

دستیابی به پیشرفت درسی و موفقیت درآزمون کنکور و امتحانات پایان سال مانند رسیدن به اهداف دیگر، نیاز به رعایت اصول وقوانین خاصی دارد. یکی از اصول که شاید کمتر مورد توجه داوطلبان این نوع آزمون‌ها قرار گرفته اصل آهسته و پیوسته رفتن‌است. در تمام اقداماتیکه در جهت دستیابی به اهدافتان انجام میدهید، همواره این اصل کلیدی و بسیار مهم را به خاطر داشته باشید و به این موضوع فکر کنید که مطالعه شتابزده و بی کیفیت سودی برای شما نخواهد داشت! چه بسیارند دانش آموزانی که مطالعه پرنوسان داشته و مدام از لحاظ ساعت و کیفیت در تلاطم به سر می برند که این خود به تنهایی یکی از سم های دوره مطالعاتی خواهد بود. یکی از اساسی ترین اهداف پانسیون مطالعاتی دخترانه، پرهیز از افراط و تفریط ورسیدن به انسجام مطالعاتی و در نهایت آموزش برنامه ای است که می تواند پیشرفت

نکات مهم در مورد پانسیون مطالعاتی دخترانه (پانسیون کنکور)

کدام گروه از دانش آموزان به پانسیون مطالعاتی دخترانه مراجعه می کنند؟ وجه مشترک همه دانش آموزان پانسیون آن است که فضای عمومی رو به فضای اختصاصی(مثل اتاق خصوصی خودشان) ترجیح میدهند. علت:برخی در فضای انفرادی خوابشان می برد. برخی حضور در خانه را به طور ناخواسته مساوی قرارگرفتن در معرض تمام اتفاقات منزل می‌دانند. بعضی افراد قرارگرفتن در فضاهای عمومی را انگیزه‌ای برای تلاش مستمر و پیگیر می‌دانند. عده‌ای دیگر، یکنواختی منزل را مسبب بی انگیزگی تلقی می‌کنند و برخی وقتی در محیط رقابتی قرار می‌گیرند انرژی می‌گیرند.

در محیطی وقتی همه با جدیت در حال درس‌خواندن هستند ناخودآگاه درس‌خواندن جدی می‌شود. چون همه در حال درس‌خواندن هستند. غیر از درس خواندن اصلا کاری وجود ندارد! شما عزیزان برای کنکور 254 فصل جهت مطالعه دارید. اگر زمان مطالعه، مرور و تست را در هر فصل 30 ساعت در نظر بگیریم در مجموع شما 7000 هزار ساعت وقت برای مطالعه نیاز دارید. اگر روزانه 10 ساعت مطالعه کنید حدود 700روز (دوسال) وقت لازم دارید تا برای کنکور اماده باشید. یعنی اگر همین امروز شروع کنید برای کنکور 2 سال دیگر تمام دروس به اتمام می رسند!

پانسیون مطالعاتی

پانسیون مطالعاتی

کلام آخر….

بهترین پانسیون مطالعاتی دخترانه همه چیز درباره کاهش حواس پرتی است که مهم‌ترین عامل در مطالعه مؤثر می باشد. این فضای ایده آل از هدر رفتن وقت جلوگیری می کند و می تواند تمرکز و خلاقیت شما را به طرز چشمگیری افزایش دهد.

پانسیون باعث حفظ سلامت ذهنی نیز می شود. زیرا دانش آموزان زمان زیادی از روز را برای مطالعه در این مکان سپری می کنند. بنابراین بخش اعظم آن در طول ماه های منتهی به کنکور دشوار و سخت خواهد بود. همچنین حضور دانش آموزان در پانسیون های کنکور ممکن است خلق و خوی و شیوه مطالعاتی آن‌ها را به کلی تغییر دهد.

وقتی به این وضوح می توان فواید حضور در فضا را از نزدیکی لمس کرد، پس چرا برای زندگی تحصیلی خود قدمی بزرگ بر نمی‌دارید؟

فضای رقابتی سالم و انگیزشی در پانسیون مطالعاتی

حس رقابت های مثبت و انگیزه های فراوان لازمه پیشرفته هر کنکور میباشد چون که ذات انسان فردی است اجتماعی و همیشه دوست دارد در محیط هایی باش که جمعی از دوستان و هم سن و سالانش هستند همیشه از این محیط ها لذت می برد پس از حضور دانش‌آموزان در محیطی که تمام دانش آموزان با علاقه بسیار بالا و پشتکار بالا همه و همه برای هدف شان دارند حس انگیزه و رقابت در آن ها بیدار هست و تمام آنها از تنبلی به دور هستند اگر هم یک روزی هست انگیزه شما پایین اومد ناظرین روانشناس ما انگیزه شما را افزایش می دهد. راستی ما انقدر اینجا چالش های انگیزشی و متنوع با کلی جایزه های ویژه برای دانش آموزان داری که هیچ وقت به درجه ای نمی رسید که افت انگیزه پیدا کنید.

امکان ارتباط با اساتید و رتبه‌های برتر برای استفاده از تجربیات مثبت آن‌ها و رفع‌اشکال درسی دانش‌آموزان

امکان استفاده از خدمات مشاوره تخصصی روانشناسی و تحصیلی جهت بررسی وضعیت روحی روانی و فیزیکی فرد، آموزش اصول مطالعه صحیح و افزایش تمرکز، کاهش حواسپرتی و بی‌دقتی، آموزش مهارت‌های تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی نوجوان جهت ارتقا و بازدهی بالای مطالعه‌ی مفید نیز از مزیت‌های مثبت پانسیون مطالعاتی است.

فضای پانسیون با کاهش سطح کورتیزول خون و آدرنالین فضای ایده آل پانسیون استرس را کاعش میدهد و تنش تنش بدن ومغز تسکین می یابد. سکوت مطلق پانسیون و نور مناسب و تهویه مطبوع سیستم ایمنی را تقویت می کنه و باعث رشد سلول های جدید مغزی می شود. این مورد در نهایت منجبر به تنظیم مناسب هورمون بدن افزایش سطح یادگیری و کاهش تنش های نوجوان میشه.

هرچقدر موارد آزاردهنده فضای اطراف دانش آموز کنکوری به حداقل برسه ذهنش بیشتر آماده پذیرش چیزهای جدید خواهدشد. این مورد از نقاط قوت پانسیون مطالعاتی محسوب میشه.

بهبود کیفیت خواب به نوجوان کنکوری

پانسیون مطالعاتی هدفش ایجاد محیطی آرام و به دور از مشکلات رایج است. در نتیجه باعث ایجاد شرایط نرمال زندگی در نوجوان خواهد شد. چرا که او استفاده بهینه از روز را داشته و در این دوران خواب راحت شب را داشته.

فضای پانسیون مطالعاتی اجازه میدهد تا عادات مثبت فرد تقویت شود. یادگیری نظم و برنامه ریزی، خودسازی، تعیین هدف، سبک زندگی منظم، رشد فکری فرد، ارتباط اجتماعی سالم، دوری از حواشی و تنش های دوران نوجوانی در محیط امن و

پانسیون مطالعاتی پسران (پانسیون کنکور)

یکی از عواملی که باعث شده‌است داوطلبان در کنکور به نتیجه مطلوبی نرسند، نداشتن فضای مطالعه مناسب است. اگرچه دانش آموز در منزل اتاق مختص به خود را دارد اما باز هم ممکن است صداها و رفت و آمدها سبب از بین رفتن تمرکز او شود.

مزیت های شرکت در پانسیون های مطالعاتی

در این پانسیون‌های مطالعاتی ساعتی بر روی میز مطالعه جهت کنترل زمان مطالعه قرار گرفته‌است. وجود اتاق های مخصوص استراحت و‌ حیاط بزرگ برای زمان فراغت دانش آموز در بین روز.

درس‌خواندن در تعطیلات نوروز چه تاثیراتی دارد؟

یکی از عواملی که سبب سبقت‌گرفتن از رقیبان کنکور می‌شود، استفاده از دوران طلایی نوروز برای جمع بندی کردن دروس است.

اغلب مشاوران تحصیلی از اواخر اسفند تا اواخر فرودین را دوران طلایی کنکور می نامند.

دوران طلایی نوروز که از اواخر اسفند تا اواسط فروردین را شامل میشود بازه زمانی بسیار حساسی محسوب میشود. از این جهت که هم فصل افت تحصیلی بسیاری از دانش آموزانی که بسیار خوب مطالعه کردند. اما در اوخر اسفند در حواشی نوروز قرار میگیرند. عده ایی دیگر که در این بازه زمانی مطالعه جدی برای کنکور را آغاز میکنند و به نوعی این فرصت باعث رویش آنها میشود.

پانسیون مطالعاتی

پانسیون مطالعاتی

 

هر چه قدر که ما به کنکور و روز برگزاری آزمون سراسری نزدیک تر می شویم، اهمیت زمان و روزها افزایش می یابد.

به نظر بسیاری از دانش‌آموزان فرارسیدن عید باستانی نوروز فرصتی است برای استراحت و با خود میگویند ( آخ جون وقت استراحت رسید…) در صورتی که اگر سهل انگاری صورت گیرد، این تعطیلات ضربه بسیار شدیدی به روال درسی آنها وارد میکند.

یاد آور شدیم که زمان طلایی نوروز هم زمان ریزش است هم رویش.

به عنوان مثال:

داوطلبی که تمام طول سال به طور کامل و دقیق همه ی درس‌ها را مطالعه‌میکند. اما با رسیدن نوروز و تعطیلات در این ماراتن سراسری از رقیبان خود عقب می‌ماند.

به این فکر کنید که سهل انگاری در تعطیلات نوروز باعث بیهوده شدن مطالعه های قبلی شما میشود و هر چیزی که تا الان مطالعه کردید اصطلاحا پنبه میشود.

مدت تعطیلات نوروز زمان زیادی است برای استراحت یک دانش آموز کنکوری و باعث فراموشی درس ها می شود. بنابراین باید برنامه دقیقی داشته باشید تا این مرحله حساس و بحرانی را به راحتی پشت سر بگذارید.

در شرایطی که بسیار برای شما سخت است میتوانید روز اول و دوم عید را به استراحت اختصاص دهید. سپس با انرژی مضاعف شروع به جمع بندی کنید.

این تعطیلات گاه ممکن است ساعت خواب دانش‌آموز را نیز تغییر دهد. در نتیجه دانش آموز روز بعد به دلیل نداشتن خواب کافی و کسل‌بودن مطالعه مناسبی نخواهد داشت و کیفیت درس مطالعه اش کاهش می‌یابد.

اگر مشاوره تحصیلی دارید از او بخواهید برنامه مطالعات دقیقی از سوم فروردین تا سیزدهم برای شما بنویسد. اگر مشاور تحصیلی خصوصی ندارید اصلا نگران نباشید تیم مشاوره ایی تخصصی مغزک میتواند شما رو راهنمایی کند.

از دیگر عواملی که باعث شده‌است داوطلبان در کنکور به نتیجه مطلوبی نرسند، نداشتن فضای مطالعه مناسب است. اگرچه دانش آموز در منزل اتاق مختص به خود را دارد اما باز هم ممکن است صداها و رفت و آمدها سبب از بین رفتن تمرکز او شود.

قطعاً تاکنون نام پانسیون‌های مطالعاتی به گوشتان خورده‌است.

همین حالا اقدام کنید

فرم ثبت نام پانسیون