ورود/ ثبت نام

مشاوره کنکور

یکی از سوالاتی که ذهن اکثر داوطلبان کنکور سراسری را به خود مشغول کرده است این می باشد که آیا مراجعه به یک مشاور تاثیری در موفقیت در کنکور دارد یا خیر؟ ممکن است تصور اکثر داوطلبان و دانش آموزان این باشد که خواندن درس های مدرسه برای موفقیت در کنکور کافی است و دیگر نیازی به مراجعه مشاوره و صرف هزینه برای دریافت برنامه ریزی درسی نمی باشد.

اما باید بدانید به طور قطع یکی از روش هایی که به  شما در کسب نتیجه خوب و درخشان در آزمون سراسری کمک میکند، مراجعه به مشاوره کنکور می باشد. چرا که برنامه ریزی تحصیلی مناسبی را به شما ارائه میدهد، پیگیر وضعیت شما می شود و کمک میکند همواره روحیه و انگیزه بالایی داشته باشید. در ادامه مقاله قصد داریم شما را به طور کامل با مشاوره کنکور و اهمیت آن در موفقیت در این آزمون سراسری آشنا کنیم.

مشاوره کنکور

مشاوره کنکور

به چه کسی مشاوره کنکور گفته میشود؟

بی شک همه شما از اهمیت کنکور در آینده و سرنوشت افراد مطلع هستید. به طوری که میتوان گفت موفقیت در این آزمون روند آینده را مشخص میکند و تاثیر بسیاری بر کیفیت زندگیتان تا آخر عمر خواهد داشت. بنابراین داوطلبان باید تمام تلاش خود را به کار گیرند تا در این آزمون موفق شوند. یکی از قطعی ترین و مهم ترین راهکارهایی که به موفقیت در این آزمون کمک میکند، مشاوره کنکور است.

مشاوره کنکور به فردی گفته میشود که دانش و آگاهی های کافی در تمام زمینه های مرتبط با کنکور را دارد. و میتواند به دانش آموزان و داوطلبان در این زمینه راهنمایی های لازم را ارائه دهد. در واقع مشاوره کنکور را میتوان راه میانبری دانست که منجر میشود شما با صرف انرژی کمتر و با سرعت بیشتری به سمت هدف خود حرکت کنید و به نتایج درخشانی دست یابید. از جمله وظایفی که یک مشاوره کنکور برعهده دارد عبارت است از:

وظایف یک مشاوره کنکور

مشاوره کنکور

مشاوره کنکور

چرا به مشاوره کنکور مراجعه کنیم؟

به طور کل برنامه ریزی درسی امری تخصصی و زمان بر می باشد. به همین دلیل معمولا داوطلبان و دانش آموزان قادر نخواهند بود برنامه ریزی استاندارد و اصولی که دربرگیرنده تمامی دروس، تست زنی، مباحث و …. باشد را انجام دهند. اما یک مشاور کنکور قادر خواهد بود در این زمینه به داوطلبان کمک کند. و دیگر نگرانی از بابت کم آوردن زمان کافی برای تمامی مباحث را نخواهید داشت. برنامه ای که توسط مشاوره کنکور ارائه میشود در برگیرنده تمامی موارد مورد نیاز از جمله تست زنی، مرور، استراحت، مطالعه و …. می باشد.

اصلی ترین وظیفه و نقشی که یک مشاور کنکور بر عهده دارد کمک به کاهش استرس و اضطراب داوطلبان می باشد. معمولا در سال کنکور عوامل مختلفی از جمله فشار والدین، صحبت های ناامید کننده دوستان و …. منجر میگردد داوطلب استرس و اضطراب زیادی را تحمل کند. در این زمان حضور یک مشاور منجر میگردد تا در صورت داشتن هر گونه مشکل بتوانید به راحتی موضوع را با او در میان بگذارید و در نتیجه میزان استرس شما کاهش میابد.

علاوه بر این، یکی دیگر از مواردی که منجر به استرس و اضطراب داوطلبان می شود عقب ماندن از برنامه درسی و کمبود وقت برای تمام کردن دروس می باشد. مشاوره کنکور با برنامه ریزی صحیح و اصولی این مشکل را بر طرف میکند و از این رو اضطراب را به طور کامل از داوطلبان دور خواهد کرد. در نتیجه داوطلب با آرامش و تمرکز بالایی به مطالعه و تلاش خود ادامه خواهد داد.

برای داشتن مطالعه اصولی و اثربخش یکی از موارد مهم و مورد نیاز، داشتن آگاهی نسبت به پیش نیاز هر یک از دروس می باشد. چرا که نداشتن دانش کافی در این زمینه منجر میشود که شما در عین اینکه زمان زیادی را برای مطالعه صرف میکنید به نتیجه دلخواه خود نرسید. یک مشاور کنکور با داشتن اگاهی کافی از چگونگی طرح سوالات کنکور، آگاهی از ترکیب فصول مختلف با یکدیگر، آگاهی از اینکه قبل از مطالعه هرفصل چه فصل های باید مطالعه شود، شناخت فصل های مرتبط با هم و … کمک میکند. تا با این مشکل مواجه نشوید. و در نتیجه بازدهی بیشتری را از زمان صرف شده برای مطالعه به دست بیاورید.

مشاوره کنکور

مشاوره کنکور

یکی از مزیت هایی که مراجعه به مشاوره کنکور به همراه دارد این است که در بازه های زمانی کوتاه مدت به دلیل برنامه های کوتاه مدت با داوطلب در ارتباط است. این امر منجر میگردد تا داوطلبان با دقت و تمرکز بیشتری به رعایت برنامه خود بپردازد. چرا که درهر ملاقات داوطلب موظف است گزارش درسی خود را به مشاور تحویل دهد.

در سال کنکور ممکن است دفعات زیادی پیش بیاید که دانش آموزان و داوطلبان احساس خستگی و نا امیدی کنند که این موضوع کاملا طبیعی می باشد و برای تمامی افراد با هر روحیه و هر میزان تلاشی ممکن است، پیش بیاید. اما نکته ای که مهم است این می باشد که ناامیدی داوطلبان نباید ادامه دار شود، چرا که منجر میگردد تا به طور کامل داوطلب از ادامه تلاش خود دست بردارد. مشاوره کنکور در این زمان باید با راهکارهای مختلف از جمله بیان تجارب خود، پیدا کردن ریشه نا امیدی، بیان کردن تجربیات دیگر دانش آموزان و …. کمک کند تا داوطلب روحیه خود را دست بیاورد و برای موفقیت در این آزمون سرنوشت ساز تمامی تلاش خود را به کار بگیرید.