• روز و
  • ساعت و
  • دقیقه و
  • ثانیه
  • تا کنکور مونده!
ورود/ ثبت نام

افزایش ظرفیت پذیرش رشته ی پزشکی

افزایش ظرفیت پذیرش رشته ی پزشکی

آیا افزایش ظرفیت پذیرش رشته ی پزشکی درسال ۱۴۰۱ واقعیت دارد؟ دوستم خوبم، تویی که داری برای رشته ی پزشکی درس میخونی و داوطلب کنکور امسال هستی، باید نسبت به طرح تغییرات کنکور امسال، تغییر در ظرفیت ها و… اطلاعات لازم رو داشته باشی. طبق چیزی که امسال تصویب شده، ظرفیت پذیرش رشته پزشکی حدود ۲۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش داره.

اما اون داوطلبهایی که توی این دسته قرار میگیرن و ازاین طریق قبول میشن، باید توی مناطق محروم که براشون تعیین میشه کار کنن. این طرح قراره تا کنکور سال ۱۴۰۴ اجرا بشه.پس اگر تو هم جز اون دسته از داوطلبهایی که دچار ناامیدی شدن و فکر میکنن دیگه رسیدن به هدفشون محاله، پرقدرت تر ازقبل ادامه بده و به خدا توکل کن.

افزایش ظرفیت پذیرش رشته ی پزشکی

هر روز منتظر اتفاقا غیر منتظره باش!

رفیق خیلی از روزهایی که بیدار میشی اما دوست نداری از تخت بلند بشی، دلیلش اینه که روزت رو تکراری و خسته کننده پیش بینی میکنی!

با این فکر، ذهنت نسبت به بیدارشدن و تلاش کردن مقاومت میکنه، در نتیجه دوست داری تپی تختت بمونی.

برای مقابله با این اتفاق، برای هر روز خودت یک اتفاق غیر منتظره تصور کن! باخودت بگو تو داری روزانه تلاش میکنی و وقت و انرژی میذاری، پس توی هر روزی یک اتفاق غیر منتظره که نتیجه ی تلاشهات هست، در انتظارته.

دوست خوبم، هر روز صبح که از خواب بیدار میشی و میخوای شروع به درس خوندن کنی، باید دلایل تسلیم نشدنت رو به خودت یادآوری کنی!

یادت باشه: من ادامه میدم چون:

زندگیم برام مهمه، میخوام موفق بشم، میخوام به خودم افتخارکنم، میخوام آرزوهام خاطره بشن، میخوام به اونهایی که میگفتن نمیشه،نشون بدم من تونستم.

وظایف یازدهمی ها برای موفقیت در کنکور

برای موفقیت توی کنکور سراسری هرچی زودتر شروع به تسلط کنی و بیشتر تلاش کنی شانس موفقیتت بیشتره!

اگر امسال دانش آموز یازدهم هستی و دوست داری برای کنکورت از الان آماده بشی،شروع کن به تسلط و تست زنی دروس دهمت و سعی کن نقاط ضعفت رو به نقاط قوتت تبدیل کنی. البته تفریحت رو هم درکناردرس خوندن به هیچ وجه فراموش نکن!

آیا پیش خوانی نیازه؟

اگر مدرستون قراره زودتر دروس یازدهم رو شروع کنه تو با برنامه ی مدرسه پیش برو اما اگر قراره که خودت کاملا مستقل مطالعه کنی .برای تنوع و استراحت دادن به ذهنت هم که شده پیش خوانی میتونه خیلی موثرباشه. اما توجه کن که اولویت با تسلط روی دهم هست و حدود۳۰ درصد زمانت رو برای پیش خوانی یازدهم با تعداد دروس کم بذار.