ورود/ ثبت نام

هفت ویژگی که یک مکان مطالعه مناسب باید داشته باشد

ویژگی که یک مکان مطالعه مناسب
مکان مطالعه یکی از پر‌اهمیت ترین بخش های درس خواندن است. به طور کلی نمی‌شود گفت که دقیقا به چه صورت و در چه مکانی باید درس خوانده شود. چرا که هر کس با یک سری ویژگی‌هایی راحت‌تر است. مثلا بعضی از دانش آموزان مطالعه در خانه را ترجیح می دهند و تعدادی در کتابخانه راحت تر هستند. اما برخی اصول وجود دارد که در نهایت کیفیت مطالعه و بازدهی را بالا می‌برد. در این دوره به این موضوع می پردازیم که چطور یک محیط اصولی برای درس خواندمان بسازیم.

شرایط مناسب برای درس خواندن

منظور از شرایط مناسب نکاتی است که در هر اوضاعی بر مطالعه شما تاثیر مثبت می‌گذراند. بعضی از این نکات را در ادامه برایتان آورده ایم:

 

ویژگی یک کتابخانه خوب

همان طور که گفتیم برخی از دانش آموزان ترجیح می‌دهند که در کتابخانه مطالعه کنند. کتاب خانه ها برای دانش‌آموزانی که نیاز به محرک های بیرونی دارند مناسب هستند. معمولا در اینگونه محیط‌‌ها دانش آموزان بیشتر تشویق به مطالعه می‌شوند. کتاب‌خانه‌ها و سالن‌های مطالعه باید ویژگی‌ های گفته شده یک مکان درس خواندن مناسب را داشته باشند. به برخی ویژگی های زیر در کتابخانه توجه کنید:

 

مکان مطالعه مناسب

ویژگی های مکان مهم مطالعه

 

مکان مطالعه مناسب کنکور

از آن جایی که نمی شود برای همه یک نسخه پیچید، اگر نگاهی به مکان مطالعه رتبه های برتر بیندازید، می بینید که هر کدام از آن ها در شرایط مختلفی به درس خواندن پرداخته اند. کتاب خانه و نقاط مختلف خانه موارد بسیار رایجی در میان این بچه ها است. اما حتی گاهی شما افرادی را پیدا می کنید که در دشت یا مزرعه درس می خواندند. با این حال باز هم پیشنهاد ما این است که تا حد امکان برای خودتان مکانی را آماده کنید که خستگی شما را به تعویق ییاندازد. مثلا نوری انتخاب کنید که چشم هایتان را خسته نمی کند و صندلی که دسته دار باشد تا خستگی جسمی شما را رفع کند.

مکان مطالعه برای کنکوری ها همیشه یکی از چالش‌ها است. چرا که همان طور که توضیح دادیم، با رعایت برخی اصول می شود کیفیت مطالعه را بالا برد و در نهایت نتیجه کنکور را بهبود بخشید. ویژگی‌ها و نکاتی که درباره مکان مطالعه مناسب گوشزد کردیم در ظاهر ساده اما بسیار ارزشمند هستند. در این دوره می توانید دقیق تر با ویژگی‌های مهم مکان مطالعه آشنا شوید. یادتان باشد اگر فراهم کردن این شرایط برایتان مقدور نیست، بهتر است از سالن‌های مطالعه یا پانسیون‌های مطالعاتی استاندارد که نکات لازم را رعایت می‌کنند، استفاده کنید.