ورود/ ثبت نام

راه های بالابردن سرعت عمل مغز

راه های بالابردن سرعت عمل مغز کدامند؟ چگونه می توان عملکرد مغز را تقویت کنیم؟ گروه آموزشی دکتر رضایی در ادامه به بررسی 6 تکنیک برای بالا بردن سرعت مغز می پردازد، با ما همراه باشید.

اگرچه رایانه ها در بحث مغز انسان نزدیکترین آنالوگ هستند، اما افزایش قدرت پردازشی در مغز به سادگی اتصال یک حافظه نیست. هنگامی که متخصصان مغز و اعصاب در مورد سرعت پردازش مغز صحبت می کنند، به میزان سرعت یک انسان در دریافت اطلاعات جدید، قضاوت در مورد آن و ارائه پاسخ اشاره دارند. بر اساس این تعریف، کلید بهبود سرعت پردازش در ایجاد ارتباطات قوی تر در مغز است، که به سیگنال های مغزی اجازه می دهد با سرعت بیشتری حرکت کنند. اگرچه بیشتر این نوع اتصال سخت مغز در دوران کودکی رخ می دهد، شما هنوز هم می توانید برای حفظ و حتی بهبود بالقوه سرعت پردازش مغز خود اقدام کنید.

6 تکنیک بالابردن سرعت عمل مغز

6 تکنیک بالابردن سرعت عمل مغز

خواب کافی

به خواب کافی بارها تاکید شده است، استراحت و خواب کافی معجزه می کند. تنها عضوی از بدن که هیچ گاه فعالیتش متوقف نمی شود، مغز است. با داشتن خواب کافی، گلبول های قرمز با سرعت بیشتری می توانند مواد غذای را به مغز برسانند ومغز ما مسیرهای عصبی جدیدی رو برای تبادل اطلاعات ایجاد می کند، درنتیجه سرعت عمل مغز به مراتب بیشتر می شود.

همیشه درحال یادگیری باشید!

مغز هم همچون ماهیچه ها، برای سلامتی و تقویت نیاز به ورزش دارد، ورزش مغز یادگیری مهارتهای جدید است، پس مدام درحال یاد گرفتن باشید.

مطالعه کنید!

خواندن روزانه چند صفحه کتاب با ایجاد مسیرهای عصبی جدید در مغز باعث تقویت عملکرد مغز و درنتیجه افزایش سرعت عمل مغز میشود.

ورزش کنید!

ورزش کردن حتی در حد ۱۵ دقیقه در روز هم میتواند تاثیر فوق العاده ای روی سرعت عمل مغز داشته باشد. با ورزش کردن سرعت ساخت ارتباط بین نورون های مغز را افزایش میدهید که این می تواند باعث افزایش سرعت مغزت شود.

تغذیه سالم و خوردن صبحانه

تغذیه سالم و خصوصا مصرف صبحانه به طور چشمگیری بازدهی مغز را افزایش میدهد و تمرکز را بالا می برد. حتما مصرف میوه و سبزیجات و آب کافی را در برنامه روزانه خود داشته باشید.

شروع به نواختن یک ساز کنید!

برخی از مطالعات نشان داده اند که استفاده از ابزار، یکی دیگر از راه های ایجاد ارتباطات قوی در مناطق مختلف مغز است. اعتقاد بر این است که چون آموزش موسیقی شامل بسیاری از هماهنگی های خاص است، بصری برای خواندن موسیقی، شنیداری برای گوش دادن به آنچه که در حال نواختن هستید و حرکت برای انگشت زدن به ساز، ارتباطات بین این مناطق مغز، قوی تر و محکم تر می شود. گروهی که بیشترین سود را از آموزش موسیقی به دست آوردند، کودکانی بودند که قبل از هفت سالگی شروع به کار کردند.

ارتقا سطح هوش دانش آموز، تقویت و سرعت عملکرد مغز با کمک این 6 راهکار به طور حتم اتفاق خواهد افتاد.