ورود/ ثبت نام

پانسیون مطالعه

پانسیون مطالعه: پانسیون مطالعاتی واژه ای است که امروزه و با پراهمیت شدن قبولی در آزمون کنکور، زیاد به گوشتان میخورد. چرا که پانسیون مطالعه درواقع یکی از خدمات پر اهمیت برای دانش آموزان کنکوری می باشد که معمولا توسط آموزشگاه ها و مراکز کنکور ارائه میگردد و به مطالعه هر چه با کیفیت تر و پر بازده تر داوطلبان کمک میکند. در واقع شرکت در این مراکز راه شما را برای موفقیت در آزمون سرنوشت ساز کنکور راحتتر خواهد کرد. اما ممکن است بسیاری با این مکان آشنا نباشند و با سوالاتی نظیر اینکه پانسیون مطالعاتی چیست؟ و چه مزیت هایی دارد؟ مواجه شوند. در این مقاله قصد داریم به طور کامل شما را با پانسیون مطالعه آشنا کنیم.

پانسیون مطالعه چیست؟

پانسیون مطالعه به نوعی از کتابخانه های خصوصی گفته میشود. این مکان تمامی خدمات رفاهی و مورد نیاز جهت مطالعه را در اختیار داوطلبان قرار میدهد و کمک میکنند تا دانش آموزان در محیطی آرام، بدون هیچ سر و صدایی به مطالعه بپردازند. در طراحی پانسیون های مطالعاتی تمامی اصول و عواملی که به منظور آرامش دانش آموزان مورد نیاز است رعایت می شود و در نتیجه تمرکز داوطبان در زمان مطالعه بالا بوده و بازدهی بیشتری خواهد داشت .در ادامه شما را با ویژگی های این مکان آشنا میکنیم.

پانسیون مطالعه

پانسیون مطالعه

یک پانسیون مطالعه چه ویژگی هایی دارد؟

محیطی آرام و مناسب برای مطالعه با تمرکز

همانطور که در بالا نیز بیان کردیم فضای پانسیون مطالعاتی به گونه ای طراحی شده است که تمامی اصول مورد نیاز برای آرامش داوطلبان در آن فراهم است. به طور مثال پانسیون های مطالعه دارای نور کافی، میز و صندلی مناسب و استاندارد، آرامش، عدم وجود سرو صدا، سیستم تهویه مطبوع و … می باشد که به احساس راحتی افراد کمک میکند.

ممکن است پانسیون های مطالعه بسیاری وجود داشته که از قیمت به صرفه تری برخوردارند اما استاندارد های مورد نیاز یک سالن مطالعه خوب را ندارند و با گذشت زمان مشکلات متعددی مانند سروصدا، عدم پاکیزگی و نظم محیط و … در آن به وجود بیاید. بنابراین حتما پیش از ثبت نام در پانسیون مطالعاتی محیط را بازدید کنید و از رعایت اصول و عوامل مورد نیاز در آن اطمینان حاصل کنید.

حضور دائمی ناظران پیگیر

در پانسیون های مطالعه ناظرانی حضور دارند که به طور دائمی و سختگیرانه بر عملکرد دانش آموزان نظارت میکنند و اگر بی نظمی یا بی دقتی اتفاق بیفتند تذکر میدهند. ممکن است بسیاری تصور کنند که  این ناظران افرادی سخت گیر و بداخلاق هستند اما باید بدانید اینگونه نیست. ناظران موجود در پانسیون های مطالعاتی افرادی دلسوز و مهربان هستند که حس خوبی را به دانش آموزان انتقال میدهند. وجود ناظرانی که راهنمای دانش آموزان هستند و به افزایش آرامش و انگیزه آن ها کمک میکند، تاثیرات بسیار مثبتی بر روند مطالعه دانش آموزان دارد.

وجود اساتید رفع اشکال

ممکن است دانش آموزان و داوطلبان در زمان مطالعه دروس خود با مشکلاتی مواجه شوند یا پاسخ سوالی را ندانند. در پانسیون های مطالعاتی اساتید رفع اشکال حضور دارند که دانش آموزان میتوانند تمامی سوالات خود را با آن ها در میان بگذارند. این مورد یکی از مزیت های مهم پانسیون مطالعه است.

برخورداری از اتاق استراحت و اتاق غذاخوری

وجود فضاهایی مانند سالن مطالعه و سالن غذاخوری در فضای پانسیون های مطالعاتی منجر گشته تا داوطلبان بتوانند در محیط و فضایی به دور از استرس و اضطراب کنکور، وعده های غذایی خود را صرف کنند و به استراحت بپردازند. در پانسیون مطالعاتی همچنین فضایی به منظور استراحت دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

کنترل ورود و خروج داوطلبان و دانش آموزان

معمولا پانسیون های مطالعاتی دارای سیستمی جهت کنترل ورود و خروج دانش آموزان می باشد. این ویژگی منجر شده تا والدین خیالشان از بابت دانش آموزان راحت باشد و ایمنی و امنیت آن ها را تضمین میکند.

پانسیون مطالعه

پانسیون مطالعه

اعلام کردن زمان استراحت و زمان مطالعه دانش آموزان

همانطور که میدانید درس خواندن بدون استراحت و بی وقفه خستگی و دلزدگی دانش آموزان را به همراه خواهد داشت. به طوری که تحقیقات نیز ثابت میکند که بعد از هر 90 دقیقه مطالعه بهتر است داوطلبان 15 دقیقه استراحت کنند. در این صورت علاوه بر اینکه خسته نمیشوند بازدهی بالاتری نیز خواهند داشت. در پانسیون های مطالعاتی زمان های مطالعه و استراحت به دانش آموزان اعلام میشود.

برخورداری از تعداد اعضای محدود

یک پانسیون مطالعه خوب باید تعداد اعضای محدودی داشته باشد. در این صورت امکانات و خدماتی که به هریک از دانش آموزان ارائه میشود بیشتر بوده و در نتیجه آرامش فرد بیشتر خواهد بود. در واقع یکی از مزیت های پانسیون مطالعاتی این است که هر شخص دارای یک میز مطالعه مخصوص به خود بوده و هر زمان که بخواهد میتواند آن را مورد استفاده قرار دهد. همچنین این ویژگی منجر میگردد تا داوطلبان بتوانند وسایل شخصی خود را روی میز قرار دهند و دیگر نیازی نیست هر روز حجم زیادی از کتاب و وسایل را با خود حمل کنند.

حضور مشاوران درسی

در سال کنکور بی شک دانش آموزان فشار زیادی را متحمل می شوند. از جمله فشار والدین، صحبت های نا امید کننده دوستان و هم سن و سالان و ….. از این رو احتمالا امید و انگیزه خود را از دست میدهند. وجود مشاوران درسی در این زمان کمک میکند تا دانش آموزان بتوانند با صحبت کردن با او به آرامش برسند و مشکلات خود را با او در میان بگذارند. علاوه بر این مشاوران درسی برنامه ریزی درسی مناسب و استانداردی را در اختیار داوطلبان قرار میدهد که نگرانی آن ها از بابت کبود وقت و تمام کردن دروس را از بین میبرد.

پانسیون مطالعه

پانسیون مطالعه

چرا در پانسیون های مطالعاتی شرکت کنیم؟

شرکت در پانسیون های مطالعاتی مزیت های بیشماری را به همراه دارد و به نوعی مسیر دستیابی به موفقیت را برای داوطلبان هموارتر میسازد. از جمله این مزیت ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد: